Do rozpoczęcia najbliższego wydarzenia pozostało:

Wszystkie wydarzenia:

Maj

24 - 26 maja 2024
Bulwar Dunikowskiego
Winiarze

Czerwiec

14 - 16 czerwca 2024
Bulwar Dunikowskiego

Lipiec

12 - 14  lipca 2024
Bulwar Dunikowskiego

Sierpień

23 - 25 sierpnia 2024
Bulwar Dunikowskiego
Winiarze

Wrzesień

20 - 22  Września 2024
Bulwar Dunikowskiego

Rusza Gastro Miasto – festiwal, który smakuje najlepiej!

Już w najbliższy weekend, 14 - 16 czerwca, Bulwar Dunikowskiego we Wrocławiu ponownie stanie się miejscem kulinarnego święta podczas drugiej imprezy z cyklu Gastro Miasto. Pierwsze wydarzenie przyciągnęło ponad 40 000 miłośników dobrego jedzenia. Na kolejny przepyszny weekend organizatorzy szykują jeszcze więcej atrakcji.

Tu rządzi jedzenie i atmosfera. 

 

Gastro Miasto 2024

W nadchodzącej edycji, która odbędzie się w malowniczej przestrzeni Bulwaru Dunikowskiego (przy amfiteatrze na nabrzeżu Odry z widokiem na Ostrów Tumski), pojawi się około 100 wystawców, oferujących dania z najlepszych restauracji w regionie, przysmaki od lokalnych rzemieślników oraz wiele plenerowych atrakcji.

 

W ubiegłym sezonie odwiedziło nas około 80 000 osób, a przez ostatnie 5 lat wydarzenie przyciągnęło setki tysięcy uczestników, w tym także turystów. Z roku na rok rośniemy. W tym sezonie przygotowaliśmy jeszcze większą scenę muzyczną z koncertami na żywo oraz liczne atrakcje na wodzie, w tym rowery wodne, zniżki na przejazdy łodziami, strefę dla dzieci, konkursy czy Silent Disco - wylicza Maciej Koła, pomysłodawca i organizator Gastro Miasto. 

Gastro Miasto to nie tylko jedzenie!

Przygotujcie się na potrawy od uzdolnionych szefów kuchni, warsztaty kulinarne, a także liczne atrakcje dla dzieci i rodzin. O muzyczną oprawę zadba Vertigo Jazz Club. W tym roku swoje stoiska na GM będzie miała wrocławska Akademia Sztuk Pięknych. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną prace studentów ASP. Dzieła studentów będzie można nie tylko oglądać, ale również zakupić w ramach unikatowego kiermaszu prac studentów. Ponadto - Silent Disco w każdą sobotę, mnóstwo konkursów z nagrodami oraz pyszne napoje od Hotspot i Zazoo. 

Gastro Miasto to nie tylko festiwal kulinarny, ale też misja promowania wrocławskiej gastronomii i kultury. Jest to miejsce, gdzie mieszkańcy i turyści mają okazję do integracji, niewymuszonego odpoczynku, ciesząc się lokalnymi specjałami. Dotychczas odbyły się już 24 eventy z cyklu GM, a tegoroczny sezon będzie szóstym w historii imprezy. 

 

Gastro Miasto – tu Wrocław smakuje najlepiej!
Dlaczego warto być na Gastro Miasto?

Każdy uczestnik Gastro Miasto może liczyć na wyjątkowe doznania kulinarne, gdzie priorytetem jest jakość i oryginalność podawanych potraw. Lokalni restauratorzy i rzemieślnicy serwują kraftowe napoje, wina lokalnej produkcji. W tym sezonie będzie można skosztować trunków z 15 lokalnych winnic. Dla miłośników serów przygotowano 6 stanowisk z tymi przysmakami. 

W tegorocznej edycji, która obejmuje 5 weekendów od maja do września, Gastro Miasto zaprasza na kulinarną podróż wśród niemal 70 renomowanych wrocławskich restauracji, min.: Randori Ramen, Meatologia, Żeberka, Giro, Pastrami Summer, Solleim, Chingu, Thali, Rumbar, Papi Chulo, Menu Motto, Izakaya, Krasnolód, Cratf, Ovo, Pasibus, Sushi Corner, Browar Stu Mostów. 

Gastro Miasto ma już 6 lat!

 

Wrocławskie Podróże Kulinarne

Wrocławski rynek gastronomiczny bardzo prężnie się rozwija. Niestety, nie wszystkie restauracje, które warto odwiedzić są wystarczająco znane. Ewidentnie na rynku jest nisza jeśli chodzi o imprezy dedykowane restauracjom. Mam zatem nadzieję, że Gastro Miasto ją wypełni.


Piotr Gładczak

Przyłącz się do nas!

Chcesz współ­two­rzyć nową, gastro­no­miczną imprezę, a przy oka­zji wypro­mo­wać swoją restau­ra­cję?
Wystarczy, że będziesz, a Twój szef kuchni roz­ko­cha wro­cła­wian w swo­ich daniach.